chp banner 30 ağustos son

Yazdır
PDF

24 Kasım Öğretmenler Günü

Aktif .

24 Kasım Öğretmenler Günü Beykoz'da Coşkuyla Kutlandı

retmenler_gn_2010_2

Sabancı Öğretmenevi, Akşam Sanat Okulu Salonu'nda gerçekleşen Öğretmenler Günü, Saygı duruşu ve İstiklal Marş'ımızın okunması ile başladı.

retmenler_gn_2010_1

Emekli öğretmenler adına Nevin ONK kısa bir konuşma yaparak tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı.

retmenler_gn_2010_4

Anadoluhisarı Ticaret Meslek Lisesi Öğretmeni Ebru CAN ile İshakağa İlköğretim Okulu öğretmeni Cevdet Baki KARAVELİ'nin sunduğu "24 Kasım Öğretmenler Günü" programına Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK, Beykoz Kaymakamı Aydın ERGÜN adına Şile Kaymakamı Şükrü GÖRÜCÜ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat YAYLA, Boğaz Komutanı Tayfun ATILIR, AKP Beykoz İlçe Başkanı Adem SEFER, SP Beykoz İlçe Başkanı Burkan ÖZ, Belediye Başkan Yardımcısı Nevin ÇALIŞKAN, CHP Beykoz yönetiminden bazı isimler, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban TÖREN ve eşleri Kadriye TÖREN, AKP Meclis üyelerinden bazı isimler, İlçemiz merkez İlk ve Orta dereceli Okul Müdürleri ile öğretmenler katılım gösterdi.

retmenler_gn_2010_5

Programın devamında öğrenciler arasında düzenlenen "Öğretmen" konulu şiir yarışmasında birinci olan öğrencinin şiir okuması, ardından yine öğrenciler arasında düzenlenen "Öğretmen" konulu kompozisyon yarışmasında ilçe birincisi olan öğrencinin kompozisyon okuması ve öğretmen Murat TUNÇ'un günün anlam ve önemini anlatan konuşması ile devam etti.

retmenler_gn_2010_6

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat YAYLA Öğretmenler Günü için yapmış olduğu konuşmasına öncelikle tüm katılımcıları selamlayarak başladı. YAYLA konuşmasının devamında: "Gün bugün, bugün bizim günümüz" diyerek tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı. Daha sonra şöyle devam etti "10 yıldır burada törenlere katılıyorum, boğaz Komutanı'nı ilk kez görüyorum ve bundan mutluluk duyuyorum. Ayrıca Sayın Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza eğitim için vermiş oldukları destekleri için de kendilerine teşekkür ediyorum" dedi. "Bu gün çok önemli bir gün" diyen YAYLA, Öğretmenlik mesleğinin karşılıksız, olarak gönül işi ile yapıldığını belirterek değerli öğretmenlerimizin ellerinden öptüğünü söyleyerek, kutsal öğretmenlerimizin anısına kısa da bir öykü anlattı. Son olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat YAYLA bugün hayatta olmayan öğretmenlerimize de rahmet diledi.

retmenler_gn_2010_7

İlçe Kaymakamı Aydın ERGÜN'ü temsilen konuşma yapan Şile Kaymakamı Şükrü GÖRÜCÜ, salonda bulunanlara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. GÖRÜCÜ, bir toplumun gelişmesinde, kalkınmasında ve ilerlemesinde eğitimin ne kadar önemli olduğunu belirterek, öğretmenlerimizin sadece 24 Kasım Öğretmenler gününde değil, her daim hatırlanmaları gerektiğini vurguladı. Görücü konuşmasına şöyle devam etti: "tüm meslek guruplarını yetiştiren ve benim bugün kaymakam olmamdaki en önemli faktör siz öğretmenlerimiz sayesindedir" diyerek HZ. Ali'nin bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" sözünü ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir" diyerek Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anarak konuşmasını bitirdi.

retmenler_gn_2010_9

Program son olarak Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun mesajının okunmasının ardından emekli öğretmenlerimize Şeref Hizmet Belgeleri'nin verilmesi, Fatinhoca İlköğretim Okulu öğretmeni Yasemin BAŞLANTI yönetiminde, ilçemizde Mesleğe yeni başlayan Öğretmenlerin Öğretmenlik yeminin yapılması ve sonrasında verilen kokteyl ile son buldu.

retmenler_gn_2010_3

retmenler_gn_2010_8

retmenler_gn_2010_10

retmenler_gn_2010_11

retmenler_gn_bayrak


Yorum ekle

Son Yorumlar

Özgün Haber Beykoz Gazetesi Yorumları