sinan akbaşak

Yazdır
PDF

Kars-Ardahan-Iğdırlılardan Geleneksel Kaz Gecesi

Yazar Özgün Haber Beykoz Aktif .

KAZ_GECES_TOPLU

Geleneksel Kaz Gecesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen, Kars-Ardahan-Iğdır Derneği Geleneksel Kaz Gecesi'nde Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK, Başkan Yardımcılaı, CHP Ardahan Milletvekili Ensar ÖĞÜT, SP İlçe Başkanı Burhan ÖZ ile dernek üyeleri bir araya geldi.

KAZ_GECES_KINA

KAZ_GECES_BAKAN

Ardahan Yöresi folklor ekibinin gösterisiyle başlayan gecede Kars-Ardağan-Iğdır Dernek Başkanı Metin YILDIZ yaptığı kısa konuşmasında kaynaşmak ve dayanışmak için bir araya geldiklerini belirtti.

KAZ_GECES_YCEL

Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK:

Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇELİKBİLEK ise yaptığı konuşmasında ilk olarak katılımcıları selamladı. Kendisinin de Kars-Ardağan-Iğdır Derneğinin üyesi olduğunu belirterek geceyi tertip eden ve dernek üyelerinin bir araya gelmesine vesile olan dernek yöneticilerine teşekkür etti. Son olarak "böyle geceler sevgilerin arttığı gecelerdir" diyerek sözlerini tamamladı.

KAZ_GECES_1

CHP Ardahan Milletvekili Enser ÖĞÜT:

CHP Ardahan Milletvekili Enser ÖĞÜT geceye katıldığı için çok mutlu olduğunu dile getirerek şu sözlerle konuşmasına devam etti: "bugün doğudaki yaşam şartlarını düşünecek olursak, buradaki yaşantımızın kıymetini bilelim. Bugün Güneydoğu'da 4.000 köy boşaltıldı. Bu 2 milyon insan demektir. Nerede bu 2 milyon insan. Bugün Diyarbakır'da, Van'da bir evde 28 kişi yaşıyor. Güneydoğuya gidin, duyarlı olun. O insanlara destek olun. Kış günü şu anda çocukların ayağında çorap yok. Türkiye bunu görsün. Türkiye bugün yok olan, boşaltılan köylerin hesabını sormalı" diyerek konuşmasına devam etti: "hoşgörülü olacağız, bu coğrafyada hep beraber yaşayacağız. Herkese saygılar sunarım" diyerek sözlerini bitirdi.

KAZ_GECES_TRA

Gece şarkılar, türküler ve folklor gösterileri ile son buldu.

KAZ_GECES_SP

KAZ_GECES_BAKAN_TOPLU

Yorumlar  

 
0 #2 KADRİYE BAL 26-01-2011 11:23
GECEYE KATKI YAPAN BAYRAM HOCAMIZA VE HALK DANSLARI GRUBUNU TEBRİK EDER.ARDAHANLILARA GURUR VERDİNİZ.SAYGILARIMLA.
Alıntı
 
 
0 #1 BEYKOZLU 25-01-2011 12:30
Beykoz belediyesi spor kulübü halk dansları topluluğunun yapmış olduğu :roll: katkılardan dolayı teşekkür ederiz.
Alıntı
 

Yorum ekle

Son Yorumlar

Özgün Haber Beykoz Gazetesi Yorumları