reklam
Ana Sayfa Yazarlar 24.04.2019 293 Görüntüleme

Sayın Murat AYDIN’a Tavsiyeler…

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Ak Partili Murat AYDIN, Beykoz’un yeni belediye başkanı seçildi. Murat AYDIN seçilir seçilmez ilk icraatı, belediye başkan yardımcılarını belirlemek oldu. AYDIN, beş belediye başkan yardımcısı belirledi. Bunların sadece 1’i Beykozlu olup, diğer 3’ü Zeytinburnu’ndan, 1 kişi de daha önce Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yapmış Selami Keskin oldu. Beykoz’dan sadece Fatih Sağlam belediye başkan yardımcısı olarak göreve başladı.

Haddimiz olmayarak Beykoz’da 3 dönem belediye başkanlığı yapmış olan Sayın Yücel ÇELİKBİLEK’in Beykozlu’lar tarafından yıllarca eleştirildiği konuları gündeme getirmek istiyoruz.

M. Hanefi DİLMAÇ: “Beykoz Belediyesi, Başkanlık Sistemi Gibi Yönetilecek.”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi DİLMAÇ, Beykoz’da bir yerel gazeteye verdiği demeçte, Belediye Başkanı Murat AYDIN’ın çalışma arkadaşlarını kendisinin belirlediğini ve istediği kişiyle çalışma hakkı olduğunu, aynı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde olduğu gibi, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yaptığı gibi, aynı başkanlık sisteminde olduğu gibi Beykoz Belediyesini yönetebileceğini söyledi.

Hanefi DİLMAÇ’ın söylediği gibi, başkan Murat AYDIN takım arkadaşlarını sadece ve de illa ki Beykoz’dan seçmesi gerekmiyor ama Sayın Murat AYDIN’a tavsiyemiz, Beykoz bir köy gibidir. İnsanları kırılgandır. Beykoz’un hassasiyetini göz ardı etmemelidir.

Sayın Murat AYDIN, insanlarla konuşurken lütfen onların yüzüne bakın.

Beykoz’un daha öncesini de sayarsak, 3 dönem belediye başkanlığını yapan Sayın Yücel ÇELİKBİLEK, insanlarla konuşurken o insanların yüzüne bakmıyordu ve bu konuda çok eleştirildi. Sayın Murat AYDIN, Beykozlu ile konuşurken, lütfen Beykozlunun yüzüne bakın.

Lütfen İlçe Başkanınıza ya da Başka Siyasilere Belediye İhalesi Vermeyin.

3 dönem Beykoz Belediye Başkanlığı yapmış Sayın ÇELİKBİLEK, kendi partisinin ilçe başkanına ihale vermiş hatta verdiği o ihalede şartnameye aykırı işlemler yapılmasına da göz yummuştu. Ayrıca yapacağınız tüm ihaleleriniz kanuna ve etik kurallara uygun olup şeffaflık ilkesi doğrultusunda olmalıdır. (Bu ve benzeri konularda lütfen ÇELİKBİLEK dönemlerindeki SAYIŞTAY Raporlarını inceleyiniz.)

Lütfen her önünüze geleni Başkan Danışmanı Yapıp Dedi-Kodulara Yol Açmayın.

Sayın Murat AYDIN Yücel ÇELİKBİLEK gibi her önünüze geleni başkan danışmanı yapıp gelirleri çok düşük olan Beykoz Belediyesi kasasını zarara uğratmayın hatta görevlendireceğiniz başkan danışmanları sınırlı ve liyakatli kişilerden olup lütfen yüzbinlerce lira para harcamayınız.

Lütfen “Beykoz’un vatandaşından bir b.k olmaz” demeyin”

ÇELİKBİLEK’in yıllarca eleştirildiği konulardan birisi de, Beykozlu futbolcularla makamında yaptığı bir toplantıda, “Beykoz’un vatandaşından bir b.k olmaz” demesiydi. ÇELİKBİLEK bu yüzden yıllarca eleştirildi.

“Beykozlunun vergileriyle Beykoz’un çöpünü bile toplayamıyoruz” demeyin.

Sayın Murat AYDIN, Beykozluların kızdığı konulardan birisi de, ÇELİKBİLEK’in zaman zaman halka açık toplantılarda Beykozlulara “ödediğiniz vergilerle Beykoz’un çöpünü bile toplayamayız” diyerek Beykozluları aşağılamayın.

“Projelerinizin maketini yapmadan önce, gerçekleşebilirliğini iyice araştırın.”

Sayın Başkan Murat AYDIN, uzun zamandır Beykoz belediye başkanlığı görevini yapan Sayın Yücel ÇELİKBİLEK, zaman zaman yapacağı projelerin maketini yaptırmış, ancak birçoğunu hayata geçiremeyince, “Beykoz 7 kocalı Hürmüz, karışanı çok, onay alamadık” deyip, projeleri maketleriyle birlikte çöpe atıldı. Halbuki bugün en küçük proje çizimi 5-6 bin liraya çiziliyor. Beykoz’un kaynakları kısıtlı, yazık etmeyin.

“Zenginlere Villa yaptırırken, garibanın da çatı katı çıkmasına müsaade edin.”

Yücel ÇELİKBİLEK yıllarca Belediye başkanlığı yaptı Beykoz’da. Zenginler istediği gibi plazalar, özel okullar dikerken, gariban Beykozlu çatı katı yapamadı, hatta çatısını onaramadı. Lütfen o insanlara da kulak veriniz.

“Başkan ÇELİKBİLEK gibi, göreviniz biterken kendinize 9 katlı bina yapmayın.”

Beykoz belediye başkanı Sayın Murat AYDIN, Beykozlu garibana Beykoz’da her şey yasakken, Beykoz belediye başkanı Yücel ÇELİKBİLEK gibi, göreviniz sona ererken ya da görev süreniz boyunca kendinize 9 katlı bina yaptırmayın.

Lütfen, Şehremini (Şehirin Emanet edildiği Kişi) Olduğunuzu Unutmayınız.

Sayın Murat AYDIN belediye başkanlarına eski deyimle “Şehremini” yani şehrin emanet edildiği kişi denirdi. Size Beykoz’da onbinlerce kişi oy verdi, sadece size oy verenlerin değil vermeyenlerin de başkanı olunuz lütfen bu insanların hakkını yedirmeyiniz.

Aynı partinizin adında yazdığı gibi “Adalet”li olun.

Kalın sağlıcakla…

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | AnatoliaWeb