Ana Sayfa Yazarlar 3.08.2019 48237 Görüntüleme

Beykoz’da Son Tahliller

reklam

Beykoz’da CHP 1. Parti Oldu

Beykoz’da 31 Mart’ın ardından İstanbul Büyükşehir (İBB) Başkanlığı seçimini 23 Haziran’da 800 Bin oy farkla tekrar kazanan yine Ekrem İMAMOĞLU olmuştu.

23 Haziran seçimlerinin ardından tüm İstanbul’da belirgin farklarla seçimi yeniden kazanan İMAMOĞLU, Beykoz’da dahil bir çok ilçede de oylarını belirgin oranda arttırmayı başardı. Öyle ki Beykoz’da dahi 800 oy fark atarak birinci parti olmayı başardı. Ancak unutulmamalıdır ki bu başarının ede edilmesinde sadece CHP’nin değil, aynı zamanda İYİ Partili ve İstanbul’da ki Kürt kökenli vatandaşlarımızın da katkısı büyük oldu ve İMAMOĞLU İstanbul’da 800 Bin oy fark attı.

Aydın DÜZGÜN, Başarıyı Kendine Mal Etmeye Çalışıyor

CHP’nin Beykoz’da seçildiği günden beri tartışmalı İlçe Başkanı Aydın DÜZGÜN, 23 Haziran’da Beykoz’da

1. Parti haline gelen CHP’nin başarısına tek başına ortak olmaya çalışıyor, ama adama sormazlar mı “23 Haziran başarısını konuşuyorsun ama 31 Mart başarısızlığını neden konuşmuyorsun?”

Siyasi partilerde ana kademeden tutun da İl, İlçe ve Belde örgütlerine kadar başarı da, başarısızlık da örgüt liderlerinin sorumluluğundadır.

Aydın DÜZGÜN Zafer Kazanmış Gibi

Şimdi İlçe Başkanı Aydın DÜZGÜN zafer sarhoşluğuyla Beykoz’da dolaşmaya çalışıyor ama Beykozlu CHP’li Aydın DÜZGÜN’ün başarısız ilçe başkanlığından rahatsız oluyor ve unutmuyor.

31 Mart seçimlerinde İlçe başkanlığının avantajlarını kullanarak Ankara’da genel merkezde çalmadık kapı bırakmayan Aydın DÜZGÜN, Belediye Başkan Adayı ilan edilmeyince de, ilan edilen CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun TOSUN’un arkasında da durmamıştır. 31 Mart başarısızlığında tabii ki başarısızlığın önemli aktörü Coşkun TOSUN olmakla birlikte Aydın DÜZGÜN’de neredeyse Belediye Başkan adayını provoke edici davranışlarıyla başarısızlıkta önemli payı olduğu ortaya çıkıyor. Tabii ki “İYİ Parti Beykoz’da da ittifak yapılsaydı Beykoz Belediyesi, CHP tarafından alınırdı” diyenlerin sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

AK Parti’de Dışlananlar,

Murat AYDIN’a Diş Biliyor

Gelelim AK Partili cephesine… 31 Mart seçim sürecinde İlçe başkanı seçilen M. Hanefi DİLMAÇ, Mustafa GÜRKAN döneminde çok güç kaybetmiş olan AK Parti’yi başarılı bir yönetimle, Beykoz’da yine iktidar yapmayı başardı.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat AYDIN’ın Beykoz’a Belediye Başkan Adayı yapılmasıyla birlikte, Beykoz’da enerjisi düşen AK Partilileri bir arada tutmayı başaran İlçe Başkanı M. Hanefi DİLMAÇ olmuştur.

M. Hanefi DİLMAÇ, Murat AYDIN’ın Beykoz Belediye Başkan Adayı atanmasıyla birlikte, belki de istenmeden de olsa, yoğun ve gayretli bir çalışmayla Murat AYDIN’ın arkasında durmuş ve Beykoz’da yine iktidara gelmeyi başarmıştır.

Murat AYDIN’ın İcraatları Merakla Bekleniyor

Beykoz’un yeni seçilen Belediye Başkanı Murat AYDIN’ın yapacağı icraatlar merakla bekleniyor.

31 Mart seçimlerinin ardından İBB seçimlerinin 23 Haziranda tekrar edilmesi ile birlikte yaz gelmiş ve Temmuz ayı Meclis Toplantısının ardından Beykoz Belediye Meclisi tatile girmiştir. Şimdi önümüzdeki Eylül ayından itibarinden Beykoz’un kangrenleşmiş bir sürü sorunu Murat AYDIN’ı bekliyor. İBB Başkanlığını da CHP’ye kaptıran AK Parti şimdi biraz daha umutsuz durumda.

Dışlanan Bazı Partililer,

Murat AYDIN’a Tepki Gösteriyor

Murat AYDIN’ın seçilmesiyle Birlikte Beykoz’da dışlanan bazı AK Partililer üzüldüklerini saklayamamışlar, sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelmeyi başarmışlardır. Öyle ki AK Partili Yücel ÇELİKBİLEK dönemindeki bazı danışmanlar ve İlçede ön plana çıkmış AK Partililer, daha seçimlerin üzerinden 3 ay geçmiş olmasına rağmen Murat AYDIN’ı başarısız ilan edecek paylaşımlar ve imalarda bulunmaya başladılar bile. Hatta Yücel ÇELİKBİLEK’i beğenmeyen kişiler bile, Murat AYDIN’ın icraatlarıyla birlikte ÇELİKBİLEK’i mumla arayacakları iddialarında bile bulunuyorlar. Henüz koltuğuna yeni oturmuş bir Belediye Başkanı Murat AYDIN’ın aleyhine propaganda yapan bazı AK Partililer şimdiden, “dışlandıkları için böyle konuşuyorlar” eleştirilerine maruz kalıyorlar. Murat AYDIN’a muhalif bu kişiler ileride, Son Dönemde “Çalıştığım Başkanlar” adıyla yazı dizisi hazırlayan, Yücel ÇELİKBİLEK’in danışmanlığını yapmış eski CHP’li Erdal ÖZTÜRK gibi, yazılar ya da hatıralarını yayınlayarak “Çalışmadığım Başkanlar” adı altında bir “eser” bırakarak belki de ileride çalışarak “Çalıştığım Başkanlar” listesine de girebilirler.

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun…

İlginizi çekebilir

 KÖY ENSTİTÜLERİ

 KÖY ENSTİTÜLERİ