reklam
reklam
Ana Sayfa Güncel, Siyaset, Yerel Haber 16 Aralık 2020 22562 Görüntüleme

K. Adnan GÜNER artık İYİ Parti’de

Uzun süredir CHP Beykoz’da siyaset yapan ve hemen hemen bütün Beykozluların yakından tanıdığı Adnan Güner, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun da katıldığı törenle İYİ Parti’ye geçti.

Rüzgarlıbahçe’de bulunan İlçe Başkanlığı’nda İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve İlçe yöneticileri tarafından karşılanan Kavuncu, partililerle bir araya geldi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti’ye geçen Adnan Güner’e rozetini taktı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen etkinlikte İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İYİ Parti’ye geçen Adnan Güner’e üyelik rozetini taktı. Kavuncu, “Partimizi böyle büyüteceğiz. Çünkü her üye aynı zamanda ikna edilmiş, bizler için partiyi, genel başkanımızı anlatan, sahada doğal olarak propaganda yapan bir bireydir” dedi.

Akif TAŞDEMİR (İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı)

Programda ilk olarak açılış konuşmasını İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir yaptı. Taşdemir konuşmasında, İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya partilerine gerçekleştirmiş olduğu ziyaret için teşekkür ederken, İYİ Parti’ye geçen Adnan Güner’e de ‘hayırlı olsun’ diyerek sözü İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya bıraktı.

Buğra KAVUNCU (İYİ Parti İstanbul İl Başkanı)

“Siyasetin sermayesi insandır”

İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Beykoz’da ilçe teşkilatına gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmasında: “Siyasetin sermayesi insandır… Başarılı bir il başkanı dedirtecek söz ‘Buğra Kavuncu başkanlığı döneminde üye sayısı 100 binleri buldu ya da Beykoz ilçe başkanı Akif Taşdemir döneminde Beykoz’un üye sayısı 2’ye, 3’e katlandı… Adnan abi gibi çok kıymetli insanlar da Akif Başkan döneminde partimize katıldı…’ Bu taban siyaseti yapan bir siyasetçinin duyabileceği en kıymetli sözdür.”

“İYİ Parti artık Türkiye’de iktidarın alternatifidir.”

Kavuncu sözlerine şöyle devam etti: “Bugün burada anlamlı bir tören için bir araya geldik. Partimizi böyle büyüteceğiz. Çünkü her üye aynı zamanda ikna edilmiş, bizler için partiyi, genel başkanımızı anlatan, sahada doğal olarak propaganda yapan bir bireydir. Dolayısıyla bugünlerde yapılan üyeliklerin de değeri çok büyük.Çok zor şartlarda kurulduk ama Allah’a şükür çok iyi gidiyoruz. İYİ Parti artık Türkiye’de iktidarın alternatifidir. Ayrıca söz söyleyen, sözü dinlenen bir parti haline geldi. Tabii, partiye yeni katılanlar partiye destek vermiş oluyorlar. Ama partimizin kurucularının da bu konudaki çabası hiçbir zaman unutulmayacaktır. Tarihte unutturmayacaktır. O süreçte bu partiyi kurmak için emek verenlerden, çaba harcayanlardan Allah bin kere razı olsun. Onlar zoru başardılar. Bizler de o başlangıcı hep beraber devam ettiriyoruz.”

K. Adnan GÜNER:

Programda son olarak İYİ Parti rozeti takılan K. Adnan Güner konuşmasını gerçekleştirdi. Güner: “Siyaseti, siyasi parti örgütlerinin demokratik bir ortamda, özgürce hür iradelerini kullanması ve Laik, Ulus Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti üniter yapısını savunan, yurttaşlık görevi anlayışıyla icra edilmesi düşüncesinde olan bir kişiyim.

“Ülkeme ve Beykoz halkına hizmet amacıyla siyasi hareketin içinde bulunmaktayım.”

Ata’mızın ilkeleri doğrultusunda hiçbir beklentim olmadan, ülkeme ve Beykoz halkına hizmet amacıyla siyasi hareketin içinde bulunmaktayım. Bu düşünce ve yapı içerisinde CHP çatısı altında çok uzun yıllar siyasetimi sürdürdüm. Çok güzel anılarım oldu.  Dostluklar kazandım. İyi kötü günlerim oldu, acı yutkunduğum günlerde… Partinin birçok kademelerinde görev aldım.

“K. Adnan Güner olarak geldim, kırmadan dökmeden gidiyorum.”

Kolay değil, duygulanmamak elde değil. Uzun yıllar mücadele verdiğim partimden ayrılma kararı verdim. Beni sadece belirli muhit tanırdı. CHP sayesinde tüm Beykoz tanıdı. K. Adnan Güner olarak geldim, kırmadan dökmeden gidiyorum. Bugüne kadar birlikte siyaset yapmış olduğum partili arkadaşlarıma, mahalle birim ve başkanlarına, İlçe başkanlarımıza, Kadın kolları ve Gençlik kolları başkanlarımıza, İl Başkanlarımıza ve yönetimlerine, Genel Merkez ve Genel Başkanlarımıza teşekkür ederim.

“Önemli olan gönüllerde güzel bir iz bırakabilmek.”

Biz büyük bir mücadeleye gönül vermiş küçük erleriz. Bugüne kadar parti içi ve parti dışı ayrı ayrı mücadeleler verdik. Ben kırmamayı, dökmemeyi ve birleştirici olmaya özen gösterdim. Önemli olan gönüllerde güzel bir iz bırakabilmek olduğuna inandım. Sevgiyi ve saygıyı hep önde tuttum. Bu vesile ile üzerimde emeği olan herkesten helallik istiyorum.

“Parti içi kutuplaşma ve kavgalar, halkımızla kaynaşmamızı engellemektedir.”

Partili dostların bilmesi gereken, uyulması gereken en önemli konu, kişilerin hadlerini bilmeleri… Eleştirilmesi gereken konularda saldırı ve hakaret içeren yaklaşımların parti içi kutuplaşma ve kavgalar neticede, bizlerin halkımızla yakınlaşmayı ve kaynaşmamızı engellemekte. Bu yüzden oy fakirliği çekilmektedir düşüncesindeyim.

Sevginin, samimiyetin ve güvenin olmadığı bir ortamda başarı sağlanabilir mi?.. Bu mümkün mü?.. Elbette olması gereken kaynaşmış bir vücut halinde görev yapmaktır. Ağır ekonomik baskılar altında ezilen, sadaka ekonomisine boyun eğmek zorunda bırakılmaya çalışılan halkımıza, ülkemizin nereye savrulduğu belli olmayan bir ortamda aile içi şiddetin arttığı, Kadına şiddetin arttığı, toplumun değer yargılarının kaybolmaya yüz tutmuş olduğu bir dönemde, Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda, medeni toplum yaratabilme mücadelesi ancak; Liyakatin, sevginin ve Samimiyetin olduğu bir ortamda verilebilir.

“İYİ parti çatısı altında daha verimli olacağıma inanıyorum.”

Çok doğru bulduğum bir tespit var, ‘Söz ve davranışın uyumlu, eylemin cesaretli olduğu, halkına güven veren, tutarlı bir liderlik emperyalizmin korkusudur.’ Bu nedenle, Böyle bir ortamın olduğuna inandığım İYİ parti çatısı altında daha verimli olacağıma ve Genel Başkan Sayın Meral Akşener’in liderliğinde ülkeme ve Beykoz’umuza daha iyi hizmet verebileceğine inandığım için bu kararı verdim. Allah utandırmasın, hayırlı olsun”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | AnatoliaWeb