Ana Sayfa Yazarlar 12.07.2021 5080 Görüntüleme

Uzun Aradan Sonra Tekrar Okuyucularımlayım

reklam

Yaklaşık 2 yıldır Özgün Haber gazetesindeki “Sahibinin Sesi” isimli köşemde yazılarıma ara vermiştim. Kurban Bayramı sayımızla birlikte artık yazılarıma kaldığım yerden devam edeceğim için mutluyum.  Bu arada yazı yazmayı da oldukça özlemişim. Sevgili okurlarımızla yeniden buluşmanın heyecanı ile “Merhaba” diyorum.

 Murat AYDIN Yönetimi Neredeyse 2,5 Yılı Tamamladı

2019 yılı Mart yerel seçimlerinin üzerinden 28 ay geçmiş.  Yani neredeyse belediye, yönetiminde yarı ömrünü tamamlamış. Biraz geçmişe gittiğimizde AK Parti’den seçilen Murat Aydın’a Beykozlu seçmenler temkinli yaklaşmış, hatta AK Partili seçmenler bile “Beykoz’da bu işi yapabilecek başka adam mı yok, dışarıdan ithal başkan adayı atıyorsunuz?” mânâsına gelen bir sürü yorum yapmıştı.

 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç 2019 yerel seçimleri döneminde gerçekten zor bir işe soyunmuştu. Belediye başkan adayı dışarıdan atanmış  Beykozlu olmayan birisini, bırakın diğer Beykozlulara daha kendi seçmenlerine bile kabul ettirmek için çok çaba harcaması gerekmiş ve bunu da başarmıştı.

 

Beykoz’u Murat AYDIN almış ancak Beykozluların  Alışkanlıkları Var

2019 yerel seçimlerinde Beykoz Belediyesini AK Parti 3. kez hem de Zeytinburnu’ndan gelen, Zeytinburnu’nda dört dönem Belediye Başkanlığı yapmış Murat AYDIN almayı başarmıştı. Ancak bu kez Beykozlu, özellikle AK Parti seçmenlerinin önemli bir bölümünün, son 10 yılda merhum ÇELİKBİLEK yönetiminden kalma bazı alışkanlıklarına Murat AYDIN yönetimi tarafından sıcak bakılmıyordu.

 

Beykozlunun bazı alışkanlıkları vardı.  Başkanını yakından görmek, odasında ziyaret etmek bazı isteklerde bulunmak gibi…

 

Murat AYDIN yönetimi işbaşı yaptıktan kısa bir süre sonra da, yani yaklaşık 1 yıl sonra, 2020 yılının Mart ayında koronavirüs pandemisi  başlamış artık yüz yüze görüşmeler de son bulmuştu.

 

Belediye son 2,5 yılda kaçak yapılaşmaya göz yummuyor, çalışmaları biraz daha kurallı hale getirmeye çalışıyor ve hatta birkaç bölgede kaçak inşaat yıkımları yapmaya başlıyordu. Bu uygulama yapılırken  AK Parti ya da başka bir parti ayrımı yapmadan yapılıyor ve özellikle AK Partili seçmenlerden büyük tepki görmeye başlıyordu. İşte burada yine  ilçe başkanı Hanefi Bey devreye girerek AK Partili seçmenleri sakinleştirmeyi başarıyordu.

 

 Kültür Merkezi ve Hasan Yavuz Cami Binası Yıkıldı

Beykoz Belediyesi önce depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ni ve Kavacık Hasan Yavuz camisini yıkmış, aynı zamanda da biraz tepki almıştı. Çünkü Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkılmadan daha bir buçuk yıl önce tadilata uğramış, milyonlarca lira masraf edilmişti. Kültür Merkezinin yıkılmadan birkaç ay sonra, Merhum ÇELİKBİLEK başkanın başlattığı, Soğuksu’da ki Yücel ÇELİKBİLEK Gençlik Merkezi belediye tarafından hizmete açıldı. 

 

Beykozlu İmar ve İmar Diyor

Murat AYDIN yönetimi tarafından; Organik Tarım, Köy Pazarı, Meyve Bahçeleri, Mesire Alanları, Kültür-Sanat çalışmaları gibi ön plana çıkan hizmetler sunuldu 2,5 yılda. Ancak  Beykozlu  önemli bir bölümü SİT alanları ile tamamen kilitlenmiş bir yer olan Beykoz’da imar sorunlarının halledilmeden, yapılan diğer işleri hep görmezlikten gelecek gibi görüyor.

 

Çevre Bakanı KURUM Beykoz’da İmarı Çözeceklerini Açıkladı, Ama!..

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Temmuz başında Beykoz’a gelerek 2022’nin Mart ayına kadar Beykoz’da imarı çözeceklerini anlattı ama 2023 tarihini vermesi sanki 2023’te (erken seçim olmazsa) yapılacak Milletvekilliği  ve Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla Beykozlunun bir bölümü tarafından “yine seçim vaadi yapılıyor” yorumlarına neden olabilir.

 

 AK Parti cephesi Beykoz’da böyle, Belediye vaatlerini yerine getirmeye çalışıyor, AK Parti İlçe Başkanlığı Hanefi DİLMAÇ yönetiminde yine kapı kapı dolaşıp çalışmaya devam ediyor, yani kendi tabirleri ile “Durmak yok, yola devam” diyorlar.

 

CHP’li Aydın DÜZGÜN Başaramadı

Gelelim Beykoz’daki CHP yönetimine.  Aydın DÜZGÜN ilçe başkanlığının 2. dönemini tamamlamak üzere. Beykoz’da büyük umutlarla İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan Aydın DÜZGÜN tam bir hayal kırıklığı yaşattı.

 

 2018 yılında ilçe başkanı seçilen Aydın DÜZGÜN, peş peşe ülkede yapılan genel ve yerel seçimlere girmiş ve Beykoz’da 2019’da Coşkun Tosun ile girdikleri ve tamamen bir strateji hatası sonucu kaybedilen yerel seçimlerle ilk darbeyi almıştı.

 

“İthal Başkan Adayı Murat AYDIN” Karşısında büyük bir yenilgiye Uğradılar. Hatta birçok kişi iddialara göre “Aydın DÜZGÜN  belediye başkan adayı olamayınca seçimlere bilerek asılmadı ve hatta bir kesimde İYİ Parti’den Murat MİNİÇ’in bilerek aday gösterilmesi teşvik edilmiş, CHP ve İYİ Parti ayrı ayrı Beykoz’da seçim yarışına girerek, seçimler adeta “altın tepsi’de AK Parti’ye hediye edildi” dendi.

 

 Aydın DÜZGÜN Beykoz mağlubiyetine aldırmıyor, 23 Haziran’ı Beykoz’da Kendi Başarısı Görüyor

29 Mart yerel seçimlerinde Beykoz’u alamayan Aydın DÜZGÜN yönetimindeki CHP, 23 Haziran’da yenilenen İBB seçimlerinde Beykoz’da da 800 oy farkla birinci parti çıkıyor, Aydın DÜZGÜN  kendi başarısıymış gibi görüyor, 29 Mart yerel seçimlerindeki başarısızlığı sahiplenmiyordu. Öyle ki Aydın DÜZGÜN  destekçileri bile, Bu başarısızlık karşısında Aydın Bey’i eleştirmeye başlıyorlar. 

 

Aydın DÜZGÜN 2020’de de İlçe Başkanı Seçildi

CHP Beykoz İlçe Başkanlığını 2020’de 2. kez alan Aydın DÜZGÜN  adeta  Meydan okumaya  başlıyordu.  İBB seçimlerinin de alınmasıyla neredeyse önüne gelene “seni İBB’de işe sokacağız” sözü  verdiği iddiaları dilden dile dolaşıyordu.

 

Korona Önlemleri Kapsamında CHP İlçeye Neredeyse Kilit Vurdular

Corona pandemisi dolayısıyla  CHP İstanbul İl Başkanlığının aldığı kararla bütün ilçe başkanlıklarına neredeyse kilit vurulurken, AK Parti İlçe Başkanlığı yine tam gaz çalışmaya devam ediyordu.

 

CHP Meclis Üyeleri İğne İle Kuyu Kazarken, Aydın DÜZGÜN Kepçeyle Dağıtıyor

 2019 Mart yerel seçimlerini kaybeden CHP, Belediye meclisine 11 üye sokmayı başarmıştı. CHP’li İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyeleri  sokak sokak “ bir oy bir oydur”  diyerek İBB’nin  hizmetlerini anlatıyor, köy köy gezerek CHP’nin  canla başla İBB’de  çalışmalarını halka anlatmaya çalışıyorlardı. CHP’li Meclis Üyeleri iğneyle kuyu kazar gibi, isanları CHP’ye yaklaştırmaya çalışırken,  ilçe başkanı Aydın DÜZGÜN, “İnsanları Beykoz’da CHP’den adeta uzaklaştırıyor” yorumları yapılmaya başladı.

 

Aydın DÜZGÜN’ün Çalışmaları Çok Zayıf, Yerel Basına da Hiç Bilgi Vermiyor

“Aydın DÜZGÜN’ün  ilçede yaptığı çalışmalar çok zayıf” şeklinde yorumlanırken, “Beykoz’daki  yerel basınla da  adeta kavgalı gibi, hiç bilgi vermiyor” Şeklinde değerlendirmeler kulaktan kulağa  geziyor.

 

Aydın DÜZGÜN Sosyal Demokrat Değil, “Sosyal Medyatik”

Aydın DÜZGÜN’ün  çok nadir olarak Beykoz’daki çalışmalar, ya İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun Beykoz’a gelmesi, ya da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz’a gelmesiyle biraz hareketleniyor. “CHP’li Meclis Üyelerinin çalışmaları olmasa, adeta Beykoz’da CHP’nin adı bile duyulmuyor” yorumları yapılıyor. 

 

Yaptığı cılız bir kaç çalışmayı bile yerel basına haber vermiyor, kendi sosyal medya hesaplarından yayınlayarak adeta “Sosyal Demokrat” olmak yerine  “Sosyal Medyatik” olmayı yeğliyor.

 

Aydın DÜZGÜN İstanbul ve Genel Merkez Tarafından Gözden Çıkarılmış Durumda

CHP Beykoz İlçe Başkanı aydın Düzgün’ün o çok güvendiği İstanbul İl Başkanlığı tarafından, iddialara göre gözden çıkarıldığı yorumları yapılıyor. Hatta bu Beykoz’daki başarısızlığın Genel Merkez tarafından  da dikkate alınacağı duyumları kulaktan kulağa yayılıyor.

 

İYİ Parti Sokak Sokak Dolaşıyor

Beykoz İYİ Parti yönetimi sokak sokak dolaşarak oy arttırmaya devam ediyor. Bundan birkaç ay önce İYİ Parti’nin, CHP’nin önemli bir temsilcisi olan K. Adnan GÜNER’i İYİ Parti kadrosuna katması önemli bir hamle olarak değerlendiriliyor.

 

DEVA, Hikmet BAKİ İle Beykoz’a Merhaba Dedi

DEVA Partisi Beykoz kurucu başkanlığı görevini üstlenen Av. Hikmet BAKİ’de “Beykoz’da biz de varız” dedi. Beykoz çevresinde Av. Hikmet BAKİ’nin DEVA Partisi Beykoz İlçe Başkanı olması çok doğru bir seçim olarak değerlendiriliyor. 

 

2,5 yıl yazmayınca çok yazdım. Eğer sıkıldıysanız özür dilerim. 

 

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.

 

Kalın Sağlıcakla…

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

KADIN

KADIN