Ana Sayfa Güncel, Siyaset 6 Kasım 2021 552 Görüntüleme

DEVA Partisi, Beykoz basını ile bir arada

reklam

DEVA Partisi Beykoz İlçe Yönetimi, yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Yönetim Kurulu, 6 Kasım Cumartesi günü basın mensuplarıyla bir araya gelerek İlçe Yönetimini tanıttı.

Anadoluhisarı’nda bulunan  Qadraj Cafe-Restaurant’ta gerçekleştirilen programa, DEVA Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hikmet Baki, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri; Başkan Danışmanı Mürüvvet Gürler, Kadın Çalışmaları Başkanı Ayşe Yalçındağ, İnsan Kaynakları ve Parti İçi Eğitim Başkanı Emine Güvendi Tekin, Bilgi ve iletişim Sistemi Başkanı Emre Ertürk, Kurumsal İletişim Tanıtım Başkanı Eray Yücel, Yerel Yönetimler ve Şehircilik İşleri Fatih Odabaşı, Fatih Şükrü Altınoluk, Dış İlişkiler Başkanı Hakan Yıldız, Sektörel Gelişmeleri İzleme Başkanı Hilmi Ersin İleri, Hukuk ve Adalet İşleri Başkanı İbrahim Aslan, Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Kadir Hüseyin Özkan, Ekonomi İşleri Başkanı Kemal Coşkun, Seçim İşleri Başkanı Lokman Hekim Hut, Kültür ve Sanat Çalışmaları Başkanı Mehmet Serkan Karaoğlu, Murat Özdemir, Sağlık İşleri Başkanı Neslihan Hikmet, Sosyal İşler Başkanı Pınar Şentürk Kahya, Teşkilat İşleri Başkanı Sinan Demirtaş, Halkla İlişkiler Başkanı Şenol Korkmaz, İlçe Sekreteri Şeref Sarıkaya, İdari ve Mali İşler Başkanı Yücel Akyol, Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Erdal Karatekin, Doğa Hakları ve Çevre Başkanı Kemal Cenk Sönmez, Gençlik Çalışmaları Başkanı Sinan Aydın, Eğitim İşleri Başkanı Yunus Emre Yaşar, Yusuf Cemiloğlu katılım sağlarken, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki’nin Ağabeyi Beykoz Belediyesi geçmiş dönem Belediye Başkan Yardımcısı Av. Yüksel Baki ve Üsküdar Belediyesi geçmiş dönem Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Alpsoy da misafir olarak katılım sağlayan isimler oldular.

Programda DEVA Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hikmet Baki açılış konuşmasını gerçekleştirdi;

“DEVA Partisi,  boğazın incisi Beykoz’da ilk adımı sizlerin huzurunda atmanın heyecanı içindeyiz. 1 Mart 2021 tarihinde görevlendirilmemden bu yana 260 gönüllümüz ile yaptığımız görüşme ve istişarelerden sonra, kurucu yönetim kurulumuzu genel merkezin onayından sonra oluşturup, 27 Eylülde de resmi kuruluşumuzu tamamlamış olduk. İnce eledik, sık dokuduk, düşündük, taşındık, danıştık, istişare ettik. Ve sonuçta bilgili, birikimli, liyakatli, ehil bir kadro ile yola çıktık. Tüm birimlerimiz kendi kendini idare edebilecek, diğer başkanlıklarla organize olabilen, kolektif çalışma, inisiyatif ve karar alma, yürütme kabiliyetine sahiptirler. Artık sahadayız ve her alanda, mutfağında iyi çalışılmış, hesabı kitabı yapılmış proje ve iddialarımızla yola çıkıyoruz. Ve artık Beykoz’un “DEVA”sı hazır diyoruz. Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı programına katıldığınız için çok teşekkür ediyorum.”

İlçe Başkanı Hikmet Baki’nin konuşmasını tamamlamasının ardından sözü alan Kadın Çalışmaları Başkanı Ayşe Yalçındağ ise yaptığı kısa konuşmasında; “Kimya mühendisiyim. Özellikle 2002’den sonra siyasete girdim. Biz samimi olarak yola çıktık ve bir şey almak için değil, bir şey vermek için yola çıktık. Üretmek, bir şeyler yapmak için yola çıktık. Bütün kadromuzu öyle görüyorum. Herkes çok samimi, çok verici… Bu ülke için, bu halk için, bu toplum için ne yapabiliriz? Bu amaçla yola çıktık, inşallah hayırlı olur ve inşallah iyi olur diyor.” dedi.

Daha sonra tüm yönetim kurulu üyeleri kendilerini kısaca tanıttılar.

DEVA Partisi İlçe Başkan Danışmanı Mürüvvet Gürler, basın açıklamasını toplantıda basınla paylaştı:

Basın Açıklamasının orijinal haliyle paylaşıyoruz.

“Sevgili Beykoz Halkı, Beykoz’umuzun değerli basın mensupları ve Deva Partimizin Beykoz kurucuları, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz.

Siyasi Partiler Yasasının 8. Maddesi gereğince, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanlığımız 27 Eylül 2021 tarihinde tüm yükümlülüklerini yerine getirerek kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

Bugün burada hep beraber Beykoz’da yeni bir siyaset sayfasının açılmasına yeni bir yürüyüşün başlamasına tanıklık ediyoruz.

Demokrasi ve Atılım Partisi, parti programında yer alan politikaların gerçekleştirilmesi suretiyle; kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir kamu yönetiminin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Partimiz tüm politika oluşturma, karar alma ve uygulamalarında; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakati esas alma, işi ehline verme, istişareye ve ortak akla dayalı yönetim, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmama, her koşulda gelişmiş bir demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunma, toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olma, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel alma, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik ve bütüncül yaklaşımı esas alma ilkelerine bağlı kalacaktır.

Partimiz Kamu Kurumu niteliğindeki meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşlarının iç işleyişlerinde demokratik mekanizmaların güçlendirilmesi için gerekli düzenlemeleri yapacaktır.

Bu ilkeler doğrultusunda amacımızı gerçekleştirmek için bütün samimiyet ve gayretimizle çalışacağımıza tüm vatandaşlarımıza söz veriyoruz.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarız.”

Programda ayrıca Yönetim Kurulu Üyelerini tanıtım slaytı basınla paylaşıldı.

Gerçekleşen tanışma programı daha sonra soru-cevap şeklinde devam etti.

Gerçekleşen konuşmaların ardından,  gazete imtiyaz sahiplerine plaketleri takdim edildi.

Program günün anısına toplu hatıra fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

[ngg src=”galleries” ids=”243″ display=”basic_slideshow”]