reklam
Ana Sayfa Güncel, Siyaset, Spor 30 Kasım 2021 1136 Görüntüleme

Spor Kulüplerinden, Murat Aydın’a tepki

reklam

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri (BİSK), Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, Beykoz Spor Kulüplerine randevu vermemesini eleştirdiler.

BİSK, Beykoz Yerel Basını ile bir araya geldi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısında; Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Asım Özdemir, BİSK Başkan Vekili Şeref Kurtuluş, BİSK Genel Sekreteri İlker Güner ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Spor Kulübü Temsilcileri katıldı.

Asım Özdemir (BİSK Başkanı)

BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile başkan seçildikten sonra kendilerinden birkaç defa randevu talep ettiklerini fakat hiçbir şekilde olumlu bir cevap alamadıklarından yakındı. Özdemir ayrıca Başkan Murat Aydın ile görüşme taleplerini bir kere de basın aracılığıyla yineleyerek, bir araya gelmek istediklerini deklare etti. “Sayın başkan ile bir kere o da seçimden önce, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi (Belediye yanındaki yıkılan bina)’nde bir araya geldik” diyerek sitemine şu sözlerle devam etti;

“Spor kulüpleri bir camiadır. Beykoz belediye başkanımız Sayın Murat Aydın, belki bir şeyler yapmak istiyor ama bizi, sporu hiç görmüyor. Belki kendisi bunun farkında değil. Biz kendisini buradan uyaralım. Bizleri görsün, biz onların evlatlarıyız. Spor camiası, Beykoz Belediyesi’nin evlatlarıdır. Sahip çıkmasını istiyoruz.  Biz Amatör spor kulüpleri için nakdi ve ayni yardım istiyoruz. Yardımlar kişilere değil,  kurumlaradır. Kurumlara yapılan her yardım Beykoz’a yapılmış yardım demektir. Belediye başkanımızdan, genel ve de yerel yönetimlerden, yetkililerden bunu istiyoruz. Devletin vermiş olduğu hakları bizler istiyoruz.

Bizler sporun Beykoz’da daha güzel yapılması adına, gençlere daha iyi hizmet edilmesi için buradayız. Bizler ve kulübümüz çalışıyor ve çalışmaya da devam edecek. Her spor kulübünde spor yapan gençlerimize daha sağlıklı, daha refah, ulusal bir düzeyde spor yaptırma imkânı sağlamak için gece gündüz çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yardımlarının ise yönetimin değişmiş olmasına karşın, geçmişte olduğu gibi devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Zeki Aksu (Beykoz Spor Kulübü Başkanı)

“Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu’da söz alarak Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı eleştirdi. Belediye Başkanı Aydın’ın kendilerini yok sayamayacaklarını, bir an önce Beykoz Spor Kulüplerine destek vermelerini istedi.”

BİSK’in kamuoyuna duyurmak üzere gerçekleştirmiş oldukları basın açıklamasını BİSK Genel Sekreteri İlker Güner okudu. Açıklama metnini aynen yayınlıyoruz.          

Beykoz Kamuoyuna;                                                          

Beykoz Amatör kulüpleri Destekleme Derneği Beykoz’da 1999 yılında gayri resmi kurulan ve 2005 yılında 5253 sayılı dernekler yasasına uygun olarak resmen kurulmuştur. Kuruluş amacı ilçemizdeki sporseverlerin, gençlerin, çocukların daha çok spora yönlendirilmesi ve katılımlarının sağlanmasıdır. Kulüplerimizin kıt kaynakları ile yürütmeye çalıştığı faaliyetlerine destek olmak, insanlarımızın daha güzel ortamlarda spor yapmalarına olanak sağlamaktır. Bu amaçla bir araya gelerek birlik oluşturan kulüplerin Ülkemizde kurduğu ilk dernektir.

Bildiğiniz üzere Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği olarak Kongremizden sonra ilçemizin güzide Kulüpleri ile ilk toplantı yapılmış olup toplantımızda kulüplerimizin talepleri alınmış ve yine kulüplerimizin talepleri doğrultusunda ilgili mercilere iletilmek üzere yönetim kurulumuz yetkilendirilmiştir.

Spor Kulüplerimiz Dernek statüsünde faaliyet gösteren herkesin katılımına açık, seçim ile gelip seçim ile gitmektedir. Her türlü denetlemeye açıktır. Kulüp yöneticilerinin ceplerinden vermiş oldukları veya çevrelerinden almış oldukları kısıtlı gelirleri ile faaliyetlerine devam etmektedirler.   Spor kulüplerinin toplum hayatına ve sosyal hayata katmış oldukları önem asla yadsınamaz. Kapatılacak ya da faaliyetleri aksayacak olan bir kulübümüzün olması halinde çocuklarımız sokakta mahallede kötü alışkanlıkların merkezlerinde olacaklarıdır ki bunun vebali Beykoz Halkının üzerinde olacaktır. 

Beykoz’da ki Amatör kulüplerimiz, Yöneticilerimiz, Antrenör ve sporcularımız Pandemi nedeniyle maddi ve manevi çok zor günler geçirdiler.  Bunu da toplumumuza göstermemek için ellerinden gelen bütün imkânı kullandılar. Kimi zaman kredi aldılar kimi zaman maaşlarına ve hesaplarına haciz geldi. Ancak asla vazgeçmediler. Çocuklarımızın topluma faydalı bir birey olmaları için yorulmadan çalıştırlar.

Pandemi sürecinde Sporun ve spor yapmanın önemini bir kez daha görmüş olduk. Spor hem sağlık hem de toplumun sosyalleşmesi için önemlidir.

Beykoz belediyemiz çeşitli Spor etkinlikleri düzenlemektedir. Yapılan etkinlikleri spor adına destekliyor olsak da ilçemizdeki spor Kulüplerinin etkinlikte yer almamaları hatta bu etkinliklere davet edilmemelerini kamuoyunun taktirine bırakıyoruz. Ayrıca rekabeti sağlamayan kısa süreli gösteri amaçlı sportif etkinliklerin sporun ve sporcunun geliştirilmesinde ne kadar katkı sağladığı da düşünülmelidir.

Beykoz Belediyesinde Sayın Murat Aydın ve ekibi göreve gelmiş olduğu tarihten bu yana Beykoz Kulüpler Birliği olarak diyalog kurma çalışmalarımız olmuştur. Başkanın kendisi ile görüşme sağlanamamıştır (Beykoz’daki hiçbir STK’nın görüşememesi gibi) ancak Başkan yardımcıları ile görüşmeler yapılmış konular kendilerine aktarılmış ve bu üç yıl içerisinde hiç bir ilerleme sağlanamamış. Aksine Kulüplerimiz yoğun baskı altına alınmış yapmayı düşündükleri yardımları ellerinde tutup bizleri muhtaç hale getirmeye çalışmaktadırlar. 

Makamlarına olan saygımızdan dolayı bu güne kadar sesimizi çıkartmadığımız ve diyalog kurma ve çözüm bulma arayışlarımız devam etmiştir. Şunu bilmelidir ki biz Beykoz Kulüpler Birliği olarak gücümüzü halkın bizzat kendisinden almaktayız. Beykoz’un en önemli Sivil Toplum Kuruluşuyuz ve Siyaset üstü bir kurumuz yapmış olduğumuz hiç bir faaliyet siyaset ile alakalı değildir tamamı toplum yararına yapılan faaliyetlerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve diğer devlet adamlarımızın sporun ve sporcunun desteklenmesini her platformda açıklaması bizim için önemlidir. Ancak Beykoz’daki idarecilerimizin bu konuyu doğru şekilde anlayamamaları bizleri derinden üzmektedir.

Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın her konuşmasında ‘Beni Buraya Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Gönderdi ‘ ifadesini kullanmaktadır. Bilinmelidir ki Sayın Cumhurbaşkanımız kendilerini bütün ‘’Beykoz’a ve Beykozluya’’  hizmet etmesi için halkın dertlerine çözüm bulması için gönderdi. Bizlerde Beykoz halkının önemli bir temsilcisi olarak dertlerimizin dinlenmesi ve çözüm bulmasını beklemekteyiz. .  Toplantımızın ardından Beykoz Kulüpler Birliği Kulüp Başkanları olarak Sayın Murat Aydından tekrar randevu talep edeceğiz. Beykoz Kulüpler Birliği olarak her türlü diyaloğa açık olduğumuzu bir kere daha ifade etmek istiyoruz.

Program sonunda toplu fotoğraf çekildi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.