Ana Sayfa Genel, Güncel, Siyaset 26 Aralık 2021 453 Görüntüleme

MHP TOPLANTISINDA; ÖZGÜN HABER ENGELLENDİ, MUSTAFA DEMİR KÜRSÜDEN İNDİRİLDİ, SEDAT ALTUN’UN KONUŞMASI DİNLENMEDİ

reklam

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 25 Aralık Cumartesi günü,  A. Hisarı Sabancı Öğretmen evinde düzenlediği toplantıya Beykoz’un muhtarları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katılırken MHP den üst düzey yetkilileri genel başkan yardımcısı, bazı milletvekilleri ve il ilçe başkanları ve yönetimleri de hazır bulundular.

Toplantıya; MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Göz, Şahin Gürz, Nevzat Ünlütürk, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, MHP İl Başkanı Birol Gür, Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman  yönetimi,

Beykoz’un Mahalle muhtarları, STK temsilcileri

ve partililer katıldı.

BEYKOZ MUHTARLAR DERNEĞİ BAŞKANI SEDAT ALTUN’UN KONUŞMASI DİNLENMEDİ

Toplantıda ilk olarak MHP milletvekilleri ve son olarak MHP genel başkan yardımcısı konuşmalarını yaptıktan sonra Beykoz Muhtarlar Dernek başkanı Sedat Altun konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Konuşma esnasında salonun dağılması ve bir kısım misafirlerin genel başkan yardımcısı ile fotoğraf çektirmek üzere masasına gitmesi üzerine, Sedat Altun konuşmasını yapamayınca salonu terk etmek istedi.

Ancak MHP li yetkililer tekrar düzeni sağlayınca Sedat Altun konuşmasını yapmak üzere tekrar kürsüye çıktı.

GALİP BEKAROĞLU MAHALLE SORUNLARINI ANLATTI

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda, Tokatköy Mahallesi Muhtarı Galip Bekaroğlu da mahallesinin sorunlarını dile getirdi.

MUSTAFA DEMİR ÇAY SİMİT HESABI YAPINCA KÜRSÜDEN İNDİRİLDİ

Sivaslılar Dernek Başkanlığı adına söz aldığını belirten Mustafa Demir kürsüye çıktı. Demir yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yıllar önce çay simit hesabı yaptığını, bugün de asgari ücretin 4250 TL olmasından dolayı 4 kişilik bir ailenin kişi başına günde sadece çay simit yese 30 TL harcayacağını, 4 kişinin günlük 120 TL sadece çay simide ödediğini, bunun da ayda 3600 TL ye isabet ettiğini vurgulayarak asgari ücretin yetersizliğinden bahsetmesi üzerine;

MHP genel başkan yardımcısı  İzzet Ulvi Yönter masasından müdahale ederek,  “provokasyon yapma kardeşim, Beykoz’u konuş” diyerek uyardı. Konuşmasına devam eden Mustafa Demir , “ben de esnafım, benim de çalışanlarım var. Aldığımız malları aynı fiyattan yerine koyamıyorum” demesi üzerine konuşmasına müdahale edildi ve kürsüden indirildi..

ÖZGÜN HABER’E DE MÜDEHALE EDİLDİ.

Konuşmaları takip eden Özgün Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Sedat Dalar’a da konuşmaları görüntü altına alırken müdahale edildi. Sonradan MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu olduğunu öğrendiğimiz hanımefendi (Kayıtlarda kendisi de Sancaktepe İlçe Başkanı olduğunu söylüyor),  Özgün Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Sedat Dalar’a: “çekim yapamazsın” deyince, Dalar da kendisinin MHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından bu etkinliğe davet edilmiş gazeteci olduğunu ve işini yaptığını söylemesi üzerine Dalar’ın elindeki cep telefonunu almak üzere fiili saldırıda bulunuldu. (Kayıtlarda çok net görülmekte)

GAZETECİ SEDAT DALAR’A “PROVAKATÖR” SUÇLAMASI

Olayların büyümesi üzerine Özgün Haber Gazetesi İmtiyaz sahibi Sedat Dalar’ın etrafı bir anda kalabalık bir MHP li grup tarafından çevrildi. Sedat Dalar’ın “yahu ne yapıyorsunuz, ben MHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından akredite edilmiş Beykoz’un yerel basın mensubuyum. Bana nasıl provokatör dersiniz!” demesi üzerine, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, Sedat Dalar’a sarılarak ve koruma altına alarak özür dilemesi üzerine olay sakinleşti.

MHP BEYKOZ İLÇE BAŞKANLIĞI’NIN SEDAT DALAR’A BİR ÖZÜR DİLEME BORCU VARDIR.

Bu olayın ardından MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’ndan, başta ilçe başkanı Oğuzhan Karaman olmak üzere yöneticilerin gazetemiz imtiyaz sahibi Sedat Dalar’ dan bir özür dilemek dahi olsa, bu saate kadar bir telefon ya da mesaj almaması dikkatlerden kaçmadı. Olayın ardından Sedat Dalar “hem etkinliğe gazeteci olarak çağırıyorlar hem de çekim yapamazsın diyorlar, bu kabul edilemez.” dedi.

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MEHMET BÜLENT KARATAŞ ARAYA GİRİP ÖZÜR DİLEMESİ OLAYLARI YATIŞTIRMIŞTIR.

Olaylar sırasında MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş araya girip Dalar’dan özür dilemesi memnuniyetle karşılanmış ancak asıl özür dilemesi gereken kişinin MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ın olması gerektiği vurgulanırken, özür dilenene dek MHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın hiçbir etkinliğine Özgün Haber Gazetesi olarak katılmama kararı aldığımızı ve kendilerini şiddetle kınadıklarımızı kamuoyuna duyururuz.