reklam
Ana Sayfa Güncel, Siyaset 11 Ocak 2022 355 Görüntüleme

AK Parti 10 Ocak’ta, basın mensuplarını ağırladı

reklam

Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarını ağırladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç,  AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, İlçe Tanıtım ve Medya Birim Başkanı ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Fatih Yılmaz, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Gaye Zayıf’ı vekaleten Kadın Kolları Yönetiminden Hatice Turp, AK Parti İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adem Sefer ile birlikte, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarını ilçede ağırladı. Programın sonunda başkan Dilmaç tarafından basın mensuplarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yazmış olduğu “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabı ve yanında kalem hediye etti.

Fatih Yılmaz (AK Parti Beykoz İçe Başkan Yardımcısı)

İlçe Başkan Yardımcısı Programda açılış konuşmasını İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Yılmaz gerçekleştirdi. Yılmaz konuşmasında basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladıktan sonra “Katılımlarınız için teşekkür ederiz. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak medya anlamında bir takım kriterler belirledik. Bundan böyle bir gazete kurulduğu andan itibaren en az 6 ay ile 1 yıl gibi bir süre zarfında takip edip, o şekilde akredite edeceğimizi belirtmek isterim.

Teşkilat olarak eleştirilere açık olduğumuzu, lakin bel altı yazılan haberler neticesinde haberi yapan kişi veya kişileri, hukuksak süreçlere tabii tutacağımızı da bildirmek isterim. Bu anlamda 1 gazete için hukuksal süreç içerisindeyiz.

Hanefi Dilmaç (AK Parti Beykoz İçe Başkanı)

Yılmaz’dan sonra İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç söz aldı. Dilmaç, öncelikle davete katılım sağlayan basın mensuplarına “Hoş geldiniz” dedikten sonra, katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ettiği konuşmasının devamında; “Her şartta görevlerini büyük bir emek ve özveriyle gerçekleştiren, doğru ve tarafsız haberlerin topluma ulaşması için çok emek harcayan tüm basın mensuplarımıza kolaylıklar diliyoruz. Sizlerin nezdinde tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz” dedi.

“Başarılı bir teşkilatız.”

2.Dönem ilçe başkanıyım. 7. Olağan kongremizi geçtiğimiz Kasım ayında yaptık. AK Parti olarak İstanbul’da seçim verileri değerlendirildiğinde, başarılı ve çalışan bir teşkilatız. Sadece oy olarak düşünmeyin, ilkeli bir yönetim anlayışımız mevcut. Daima sonuçları düşünerek hareket eden bir teşkilata sahibiz. Teşkilat olarak 30 kişi ile değil, yaklaşık 3000 kişi ile hareket etmekteyiz.

Sandıklarda en az 9 kişinin görevli olması yolunda çalışmalarımız var. Ana kademe, Kadın ve Gençlik Kollarımız olarak diyorum ki, “Bugün bir seçim olsa biz hazırız”.  Ben teşkilat yapılamasından gelen biriyim. 33 yıldır siyasetin içerisindeyim. Ve yine diyorum ki, her şeye rağmen bugün seçim olsa, bizler teşkilat olarak sandıklara hakimiz.

“Üye sayımızı 50 bin yapmak için çalışmalara devam ediyor.”

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı olarak 48 bin üyemiz var. Aslında hedefimiz her zaman da söylediğimiz gibi 50 bin. Hedefimizi unutmuş değiliz, üye sayımızı 50 bin yapmak için çalışmalarımız devam ediyor.

Beykoz’da bulunan 45 mahallemizde ilçe teşkilatı olarak düzenlemiş olduğumuz toplantılarımızı tamamlanmıştır. Bunun yanında her Çarşamba günü ev toplantıları yapılmakta. AK Parti İlçe Yönetimi olarak, aralarında çalışmalara katılım sağlayan AK Partili meclis üyelerimiz de toplantılara katılmışlardır. İlçe teşkilatı olarak düzenli olarak raporlamalar yapılmaktadır.

“Pandemi tüm dünyada olduğu gibi bizi de etkiledi.”

Unutulmaması gereken bir pandemi süreci yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. Tüm dünyanın etkilendiği pandemi sürecinde bizler de toplantılarımızı herkes gibi online bağlantılarla gerçekleştirdik. Hizmetlerimiz arasında Kaymakamlıktan almış olduğumuz izinler ile pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımız, emniyet güçlerimiz gibi daha birçok alanda hizmet eden personellerin yanında olduk.

“Teşkilat olarak hızlı organize oluyoruz.”

İl bazında da daha sonra ilçe bazında danışma meclis toplantılarımızı yapıyoruz. 45 mahalle teşkilatımızda şunu görüyoruz ki, her daim diri bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Beykoz AK Parti İlçe Teşkilatı olarak bir özelliğimiz de hızlı bir şekilde organize olabiliyoruz. STK temsilcilerimiz, gazetecilerimizi ve de muhtarlarımızı da organizasyonlarımıza alabiliyoruz.

“Beykoz’a, Beykozlulara zarar vermemeliyiz.”

Beykoz’a has özel bir durum var. Söz konusu Beykoz ise gerisi bizim için teferruattır. Gördüğüm kadarıyla bu son dönemlerde 3-4 STK’nın engel olduğuna, parçalamaya çalıştıklarını görmekteyiz. Bu hatalar ancak Beykoz’a, Beykozlulara zarar verir. Beykoz’a, Beykozlulara zarar vermemeliyiz. Elimizden geleni yapmalıyız. 3-4 STK var, demokrasiye karşılık vermiyor, kutuplaşma başlıyor. Şu ya da bu kurum diye isim vermek istemiyorum, bu doğru değil. Siz basın mensupları hangi kurumlardan bahsediyorum, biliyorsunuz. Ben kurumlarla görüşüyorum zaten, bu şekilde devam ederlerse kendi aralarında zaten bölünür ve dikkate de alınmazlar.

“Mülkiyet problemi 2022 yılı sonunda bitecektir.”

Beykoz Belediyesi geçmiş dönemde ne kadar başarılı ise bugünde başarılı. Olan mülkiyet problemi AK Parti’den de önce var olan bir meseledir. Merhum Yücel başkan Beykoz’da bu alanlar Özel Mülkiyet Alanı ilan etmesi ile Beykoz kazanmıştır. Beykoz’da Mülkiyet problemlerini elbette AK Parti çözecektir. Beykoz’da %80 olan mülkiyet problemi 2022 sonuna kadar çözülecektir. Sayın bakanımız biliyorsunuz tarihler verdi ve o tarihlerde de bitti. Mülkiyet problemi ile ilgili son verdiği tarihte 2022 yılı sonuna kadar biteceğiniz söyledi ve bitecektir.

“Öngörünüm işi bizim değil, İBB’nin işidir.”

Beykoz’daki tüm vatandaşlarımızın sorunları bizi, AK Parti’yi ilgilendirir. İBB’nin çözeceği bir iş olsa dahi bizler sorumluluklardan kaçmıyor, bize gelen her vatandaşı mağdur etmemek adına geri göndermiyoruz. Beykoz’da öngörünüm sorununa gelince, öngörünüm işi bizde değil, İBB’nin işidir. Bunu sizler ve halkımız böyle bilsin.

“CHP hep eleştiriyor.”

CHP’den arkadaşlar Beykoz’da şöyle bir eleştiri yapıyor. Çavuşbaşı girişinde yaklaşık 400-500 konut var. O bölgede 14 tane bina var. CHP’liler çıkıp orada bulunan vatandaşları bizlere karşı örgütlediler. Benim ilçe başkanlığına yeni geldiğim dönem. O gün bizleri yerden yere vuran CHP, Parti Meclis üyesi olarak Beykoz, Çavuşbaşı’ndan Sevgi Kılıç var. Haftada en az 2-3 gün Genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya muhakkak geliyorlardır. O 14 bina ile ilgili sıkıntıyı çözmek için teklif etsinler, ben de söz veriyorum meclisten geçirilmesini istiyorum, yapacağım. Ama söylüyorum, yapamazlar…

Biz AK Parti olarak yine söylüyorum, ilkeli siyaset yapıyoruz. İşin kendisine zarar vermeden nasıl yapılması gerekiyorsa öyle yapalım.

Hastane konusunda Bakanımızla olumlu görüşmeler sağlandı.”

Son sözüm hastane konusu olsun. Beykoz’da yapılmasını istediğimiz hastane konusunda Sayın bakanımız ile telefonda görüşüldü. Şu kadarını diyebilirim ki bizim beklediğimizden daha iyi bir sonuç alacağız. İmzalar atılmadan daha fazla detaylara inmek istemem.

Katılımınız için tekrar teşekkür ederiz.

Adem SEFER (AK Parti İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi)

“CHP ve AK Parti ilçe başkanları olarak ortak kararımız meclisten geçmemiştir.”

Tokatköy bölgesi… Ormana sınır olan yerler 3 kata düşürüldü. 3. Etap plan projesi olan bu yerler için 3 kat izni olan yerlerin 5 kat olması için CHP ve AK Parti ilçe başkanları olarak ortak kararımız meclisten geçmemiştir. İBB meclisinde CHP’liler tarafından Beykoz CHP ilçe başkanının kararı dikkate alınmamıştır, arada büyük bir kopukluk olduğu bellidir.

Programın sonunda, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarına başkan Dilmaç tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yazmış olduğu “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabı ve yanında kalem hediye etti.

 

Toplu hatıra fotoğrafı ile program son buldu.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.