Ana Sayfa Genel, Güncel 2 Haziran 2022 304 Görüntüleme

SMA hastası Yağız Bebek desteklerinizi bekliyor

reklam

 

14 aylık olan Yağız bebek, SMA hastalığı ile mücadele ediyor.

Çekmeköy’de ikamet eden SMA hastası Yağız Gündoğdu’nun Annesi ve babası, Yağız Bebeğin yaş ve kilo kriterlerine takılmadan, tedavisi için bir an önce gerekli olan Zolgen SMA ilacını almak için kampanya başlattıklarını söyledi.

Yaklaşık bir yıl önce başlatılan kampanya ile Yağız Bebeğin tedavisi için tamamlanması gereken paranın yüzde 39’u tamamlanırken, geri kalan yüzde 61’i için yılmadan mücadele eden aile sizlerden Yağız Bebeği yaşatabilmek için destek bekliyor.

Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 1 tanısı alan Yağız Bebeğin annesi Kısmet Gündoğdu’nun sosyal medyada yapmış olduğu açıklamasında: “Mavi boncuğumuz, bir tanemiz Yağız tüm acılarına rağmen hala gülmeye devam ediyor. Onun gücünü görmek bizi daha da güçlendiriyor.

Ancak unutmamalıyız ki bir gün Yağız’ın gücü tükenebilir. Bir gün o masmavi gözleri kapanabilir. Eğer ki ilacına kavuşamazsa bu hastalığın sonu ölüm. Hayata sımsıkı tutunan bir bebek Yağız, asla kaybetmemeliyiz onu.

%50 barajını geçtikten sonra daha fazla hızlanacağımıza inanıyoruz. İlk önce %50 sonrasında %100 hedefimiz için lütfen desteklerinizi esirgemeyin.” Diyerek biricik evlatları Yağız Bebek için az-çok demeden herkesten destek beklediklerini belirtti.

Yağız Bebeğin babası Serdar Gündoğdu’nun sosyal medyada ki mesajı ise şu şekilde: “Hiçbir zaman senin için mücadele etmeyi bırakmayacağım güzel oğlum. Tedavine kavuştuğun güne kadar her zaman senin için sokaklarda, nerede gerekiyorsa sonuna kadar mücadele edeceğim.

Seni elinden tutup parkta gezdirebildiğim günleri görmek için her saniyemi değerlendireceğim.

Lütfen sizler de mücadelemize destek olun, oğlumla bu savaşı kazanabilmem için yardımlarınızı esirgemeyin. Bir baba olarak oğlumu sağlığına kavuşmuş görmekten başka hayalim yok. Lütfen bana hayallerimi verin.”

Yağız Bebeğin anne ve babası son olarak kampanyaya destek olacaklara şöyle seslendiler: “Canım oğlumuz, seni çok seviyoruz. Bu ölümcül hastalıkla mücadele ederken seni böyle görmeye dayanamıyoruz. Artık ilacına bir an önce kavuş” derken, “artık makineler olmadan nefes alabildiğin, annenin sütünün tadına varabildiğin günler yakın. İnanıyoruz! Çünkü senin için çalışan, bağış toplayan güzel yürekli takipçilerimiz var. Onlar elimizi bırakmaz ve yardımlarını devam ettirirlerse iyileşeceksin biliyoruz.

Lütfen bırakmayın elimizi, lütfen Yağız’ın sesi olmaya devam edin.” Diyerek herkesi Yağız Bebek için bir olmaya davet ediyor.

Yağız bebeğin yaşama tutunması için az-çok demeden destek olabilirsiniz. Yağız Bebek artık makinelere bağlı olmadan her çocuk gibi koşsun oynasın diye belki de başka Yağız Bebeklere umut olacak bir insanın yaşamasına vesile olmak isterseniz, Valilik onaylı kampanya ile az-çok demeden destek olabilirsiniz.

0001 0026 9693 9852 2750 01 Alıcı: Ziraat Bankası / Serdar Gündoğdu Açıklama: Yağız Bebek

👉Yağız Bebeğin Annesi Kısmet Gündoğdu’nun kendi medya hesabından yapmış olduğu konuşması TIKLAYINIZ