Ana Sayfa Güncel, Siyaset 25 Haziran 2022 288 Görüntüleme

Rizeliler Derneği’nden Kan Bağışı Desteği

reklam

Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğinden hareket eden Türk Kızılayı, Beykozlu Rizeliler Derneği iş birliğiyle “Kan Bağışı Kampanyası” düzenlendi.

Kızılay’ın, “Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır” ve Beykozlu Rizeliler Derneği’nin “Amaç kurtarmaksa bir canı, helal olsun ona Rizelinin kanı” sloganları ile gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası, 24 Haziran Cuma günü 10.00-18.30 saatleri arasında Göksu Mahallesi Muhtarlığı önünde gerçekleşti.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz Yetimoğlu’nun Yönetim Kurulu adına gerçekleştirdiği konuşmasında, kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla kampanyaya destek olmak istediklerini ifade etti. Kan vermenin bir insanlık görevi olduğunu da dile getiren Başkan Yetimoğlu kan vermeyi alışkanlık haline getirilmesi gerektiğinin de önemini vurguladı.

Türk Kızılay Beykoz Yönetimi‘de kan kampanyasına katılanlara teşekkür etti.

Gün boyu süren kan bağışı kampanyasına kan vererek destek verenler arasında; Göksu Mahallesi Muhtarı Gül Bağdatlı, Peçko Fırın işletme sahiplerinden Ersin Sarıçam, Beykoz’un STK temsilcileri, Beykoz Rizeliler Yönetim Kurulu Üyeleri ile Beykozlular oldu.

[ngg src=”galleries” ids=”331″ display=”basic_slideshow”]