Ana Sayfa Genel, Güncel, Siyaset 8 Temmuz 2022 433 Görüntüleme

Kızılay’dan “Tanışma ve Dayanışma Gecesi”

reklam

Kızılay Beykoz Şubesi “Tanışma ve Dayanışma Gecesi” düzenledi.

Anadoluhisarı’nda bulunan kadraj Cafe’de gerçekleşen “Tanışma ve Dayanışma Gecesi”ne Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Türk Kızılay İstanbul Büyükşehir Şube Başkanı, Beykoz’un Siyasi Parti temsilcileri, bazı meclis üyeleri, STK temsilcileri, Muhtarlar, Spor Kulüp temsilcileri, Beykoz’un çeşitli iş insanları, bazı sanatçılar ve Beykoz Kızılay Gönüllüleri katılım gösterdi.

Türk Kızılay Şubesi Başkanı Mustafa Gürkan ve Yönetiminin misafirleri ile yakından ilgilendiği program akşam yemeği ile başladı.

Kızılay’ın 154. Yılı dolayısıyla Türk Kızılay’ın “nerelerden nereler gelmiş” denilerek hazırlamış oldukları kısa video izleyicilere aktarıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Kızılay Şubesi Başkanı Mustafa Gürkan konuşmasında öncelikle katılımcıları selamlayarak konuşmasına başladı.

Mustafa Gürkan (Türk Kızılay’ı Beykoz Şube Başkanı)

Başkan Gürkan konuşmasının devamında ise şöyle devam etti: “Beykoz’da hilal olsun adlı Kızılay’ımızın ilk tanışma ve birliktelik programına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bugün başka bir hedefle buradayız. Türk Kızılay’ı 153 yıldır Türkiye’nin çok farklı yerlerinde, hatta 60 ülkede faaliyetlerini sürdüren çalışmaları devam ediyor, artarak devam edecek.  Dünyadaki en büyük markası, ülkemizin de gönüllülük esaslı derneklerin çatısı.”

Türk Kızılay Şubesi Başkanı Mustafa Gürkan konuşmasının devamında Kızılay Beykoz Şubesi yönetimi olarak yapmış oldukları çalışmaları ve yapacakları faaliyetlerden söz etti.

Mustafa Gürkan’ın konuşmasının ardından Kızılay İBB Şubesi Başkanı Kadem Ekşi mikrofona davet edildi.

Kadem Ekşi (Türk Kızılay İBB Şube Başkanı)

Türk Kızılay İBB Şube Başkanı Kadem Ekşi konuşmasının başında tüm katılımcılara kısa bir selamlama konuşması ile başladığı programda, “Türk Kızılay İstanbul ailesi adına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz” dedi.

Kadem Ekşi, Türk Kızılay Beykoz Şube Başkanı Mustafa Gürkan’a konuşmasının başında şu sözlerle teşekkür etti: “Başkanımız Mustafa Bey 7 renk 7 bölge Beykoz’un tüm renklerini bugün burada buluşturduğu için Beykoz şube başkanımıza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.”

Murat Aydın (Beykoz Belediye Başkanı)

Belediye Başkanı Murat Aydın herkesi selamlayarak başladığı konuşmasında “Çok güzel görünüyorsunuz. Bu güzel görünmede Kırmızı ve Beyaz rengin (Türk Kızılay’ı Yelekleri) çok büyük etkisi olduğuna da inanıyorum.

Başkan Aydın gerçekleştirilen etkinliğin başarılı olduğunu vurguladığı konuşmasında, Türk Kızılay’ı Beykoz şube başkanı Mustafa Gürkan ve yönetimine de ayrıca teşekkür etti. Geceye katılım sağlayan misafirlere de şöyle seslendi: “Sizler de bu güzel tabloyu oluşturduğunuz için sizlere de can-ı gönülden teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.” Dedi.

Esengül Korkmaz Çiçekli (Beykoz Kaymakamı)

Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli konuşmasında bir anekdotla söze başladı. Amerika’da yapılan bir araştırma sorusunda; “En mutlu insan kimdir?  Sorusunun cevabının “Yardım edenler” olarak en fazla çıkan yanıt olduğunu belirtti. Türkiye’de yardımseverliğin marka değerinin Kırmızı Hilal olduğunu ifade ederek, 154 yıldır her yere koşan ve de yardım elini uzatan Türk Kızılay’ı olduğunu belirtti.

Türk Kızılay’ının sadece kan toplamaktan ibaret olmadığını da Türk Kızılay’ı içerisine girince anlaşıldığını ifade eden Sayın Kaymakam Çiçekli, “Kızılay’ın her yerde ve her zaman bulunduğunu gördük. Yardım faaliyetlerinden, eğitim faaliyetlerine kadar. Fotoğraflarda da gördük, soda fabrikaları kurmaktan, çadır kurmaya kadar Kızılay her yerde” ifadelerini kullandı.

Kızılay Gönüllüsünün Türkiye’de 200 bin olduğu belirtildiği Gönüllü Yelek giydirme merasimi gerçekleştirildi. Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Gelecek Partisi Beykoz Kadın Kolları Başkanı Tuba Köroğlu, Beykoz Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Taner Mert’in torunu Yaren Yücelt, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve Türk Kızılay Yönetim Kurulu üyesi olan ve artık Kızılay gönüllüsü olduğu belirtilen Birzat Mermer sahneye davet edilerek Türk Kızılay’ı Gönüllüsü olarak yelekleri giydirildi.

Geceye katılan tüm misafirlere Türk Kızılay baskılı magneti ve Türk Kızılay’ı baskılı seramik kupalar günün anısına hediye edildi.

Program toplu hatıra fotoğrafları çekilmesi ile son buldu.

[ngg src=”galleries” ids=”338″ display=”basic_slideshow”]