Ana Sayfa Güncel, Siyaset 3 Ağustos 2022 240 Görüntüleme

İmamoğlu’nun Beykoz Ziyaretleri

reklam

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Göksu Deresi, Anadolu Hisarı ve Çubuklu Siloları’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden çalışmalarını yerinde inceledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na; CHP Parti Meclis Üyesi Sevgi Kılıç, Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Kültür Varlıkları Dairesi Başkanı Oktay Özel, Çevre Koruma Daire Başkanı Ayşen Erdinçler, Boğaziçi İmar Müdürü Elçin Karaoğlu, İSKİ Şube Müdürü Oğuz Kaya, meclis üyeleri ile muhtarlar eşlik ettiler.

İmamoğlu’nun Beykoz ziyaretinde ki ilk durağı Göksu Deresi oldu. Göksu Deresi hakkında Çevre Koruma Daire Başkanı Ayşen Erdinçler’den çalışmalarla ilgili bilgi alan İmamoğlu, incelemelerini sürdürdü. Çevre Koruma Daire Başkanı Ayşen Erdinçler, Göksu Deresi temizliğinin Eylül sonunda tamamlanacağı bilgisini iletti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ikinci ziyareti kent tarihinin sembol yapılarından olan Anadolu ve Rumeli Hisar’ı oldu. İmamoğlu Anadolu ve Rumeli Hisarı restorasyon çalışmaları hakkında, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ve Kültür Varlıkları Dairesi Başkanı Oktay Özel tarafından bilgilendirildi.

Bilgilendirmelerin ardından Anadolu Hisarı Kalesi’nin içini gezen İmamoğlu ve beraberindeki heyet, Tarihi Toplarönü Namazgâhı’na uğradı.

İmamoğlu ve beraberindeki heyetin Anadolu Hisarı’ndan sonraki adresi ise, yine Beykoz Çubuklu’daki, bir dönem petrol dolum tesisleri ve depolama alanı olarak kullanılan Boğaz’a nazır bölge oldu. İmamoğlu, “Endüstri Parkı” olarak tasarlanan bölgede  incelemelerde bulundu.